XXIII Uliczny Bieg Niepodległości – wyniki

Celem uczczenia 99 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę stowarzyszenie SOKÓŁ Zakliczyn zorganizowało 23 Uliczny Bieg Niepodległości.

W zawodach wystartowało ponad 100 uczestników w kategoriach:

  • kat.0 – roczniki 2011 i młodsi, dystans ok.100m,
  • kat.I – roczniki 2009 i 2010, dystans ok. 300m,
  • kat.II – roczniki 2007 – 2008, dystans ok. 600m (1 okr.),
  • kat.III – roczniki 2005 – 2006, dystans ok. 600m (1 okr.),
  • kat.IV – gimnazjalna – roczniki 2002 do 2004 dystans dziewczęta dystans ok. 600m (1 okr.), chłopcy dystans ok. 1200m (2 okr.),
  • kat.OPEN – r. 2001 i starsi, dystans dla kobiet i mężczyzn: ok. 4100m (2okr.),

w kategoriach 0, I, II, III dystans jednakowy dla dziewcząt i chłopców.

W obsługę triathlonu zaangażowało się 8 wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Sokół” Zakliczyn oraz 10 strażaków OSP Zakliczyn. W uroczystościach patriotycznych uczestniczyli: zawodnicy, ich rodziny i sympatycy, członkowie Stowarzyszenia „Sokół”, przedstawiciele władz samorządowych gminy Zakliczyn.

Dziękujemy za objęcie patronatem honorowym oraz ufundowanie pucharów, medali i nagród: panu Jackowi Krupie Marszałkowi Województwa Małopolskiego, panu Romanowi Łucarzowi Staroście Powiatu Tarnowskiego oraz panu Dawidowi Chrobakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn.

Za pomoc przy organizacji dziękujemy OSP Zakliczyn oraz ZCK.

Sędziami zawodów byli Robert Kraj i Piotr Rak, komandorem Marek Żabiński.

Wyniki XXIII Biegu Niepodległości

Kategoria I dziewcząt: Kategoria I chłopców:
1 Pietras Nikola 1 Gierałt Maksymilian
2 Majerska Wiktoria 2 Motyka Adrian
3 Wierchomska Magdalena 3 Wojtas Piotr
Kategoria II dziewcząt: Kategoria II chłopców:
1 Soska Natalia 1 Jewulski Kacper
2 Sobecka Maria 2 Potępa Michał
3 Janik Aleksandra 3 Gierałt Piotr
Kategoria III dziewcząt: Kategoria III chłopców:
1 Zielińska Zuzanna 1 Gierałt Konrad
2 Różak Gabriela 2 Kwiek Wojciech
3 Potępa Sylwia 3 Sowa Krzysztof
Kategoria IV dziewcząt: Kategoria IV chłopców:
1 Jasińska Patrycja 1 Wirchomski Arkadiusz
2 Martyka Sylwester
3 Martyka Sławomir
Kategoria OPEN kobiet: Kategoria OPEN mężczyzn:
1 Gac Karolina 1 Rębilas Adam
2 Zasadzka Żaneta 2 Wieciech Adrian
3 Piotrowska Iwona 3 Sikoń Marek

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj: http://zakliczyninfo.pl/index.php/fotoreportaze/15-glosiciel/1387-kultywowanie-bezcennych-wartosci

Dodaj komentarz